Aktuality
(Strana 22)

Návštěvnost výstavy

(5.4.2007)

Za první 3 týdny výstavu navštívily dva tisíce lidí!

Článek v časopisu Instinkt

(29.3.2007)

Ve 13. čísle časopisu Instinkt je dvojstrana od Tomáše Pospiszyla věnovaná výstavě a BK.

Článek v časopisu Instinkt - hlavní obrázek

Nové články o výstavě a Bohumilu Konečném

(28.3.2007)

Nové články vyšly od února do dubna v Xantypě, Mladé frontě, Reflexu i na stránce bohousek.cz a serveru Českého rozhlasu Plzeň. Více naleznete zde.

Nové články o výstavě a Bohumilu Konečném - hlavní obrázek

Příspěvek z kabelového vysílání

(21.3.2007)

V Kabelovém vysílání Plzeň v kostce (vysílá se po celý týden od 19.-23.3.) se objevila cca 10 minutová reportáž o výstavě. Jejím autorem je Jan Loučím - syn Jaroslava Loučíma - spolužáka Bimby z reálky. Naleznete jej zde.

Příspěvek z televize iDNES

(15.3.2007)video

Příspěvek z televize iDNES naleznete zde.

Příspěvek z televize iDNES - hlavní obrázek

Film o Bimbovi

(12.3.2007)

Čtyřminutový sestřih připravovaného dokumentu o Bohumilu Konečném si zde můžete prohlédnout. (formát avi, 14Mb) Vyrobil HARTOLA film, režie a kamera Ladislav Moulis.

Knížka o Bohumilu Konečném

(11.3.2007)fotogalerie

Na vernisáži výstavy 8.3. proběhl křest knihy Zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Jejím autorem je historik umění Tomáš Pospiszyl, autorem grafiky je Ondřej Doležal ze studia pixl-e. Kniha zahrnuje celý vývoj Bohumila Konečného jako malíře i jako člověka. Je celobarevná na křídovém papíře a má 88 stran. Vydalo ji nakl. Arbor Vitae. Bude k dispozici jak na výstavě, tak v knižní distribuci. Náhled vnitřního členění nalezenete zde. Kniha by nikdy nevznikla bez přispění sponzorů - děkujeme!

Knížka o Bohumilu Konečném - hlavní obrázek

Bimba v České televizi

(10.3.2007)

V Událostech z regionů v hlavní zpravodajské relaci České televize se objevil krátký šot o vernisáži 8.3. v 19:20 večer. Byl opakován ještě v ranních zprávách. Podívat se na něj můžete zde (nastavte čas 8:15). Rychlé šípy, které se objevují v záběrech v reportáži ovšem samozřejmě nekreslil Bohumil Konečný, ale Jan Fischer.

Články v tisku

(10.3.2007)

V souvislosti s vernisáží se objevila řada článků v tisku. Z celostátních deníků např. článek v Lidových novinách a v Právu (10.3.). Také vyšel vyšel velký článek o výstavě a Bimbovi v sobotní příloze Mladé fronty (17.3.)

Vernisáž výstavy úspěšně proběhla

(10.3.2007)fotogalerie

Vernisáž výstavy proběhla 8. března od 17 hodin. Přednáškový sál muzea doslova praskal ve švech, vernisáže se zúčastnilo přes dvěstě lidí. Mezi vzácnými hosty byl primátor města Plzně ing. Pavel Rödl, radní pro kulturu Plzeňského kraje Mgr. Martin Baxa, náměstek primátora Plzně ing. Petr Náhlík, náměstkyně primátora JUDr. Marcela Krejsová a zejména manželka Bohumila Konečného - paní doktorka Eva Konečná s rodinou. Na fotografii vidíte primátora města Plzně ing. Pavla Rödla, paní doktorku Konečnou a autora monografie Zapomenutý malíř Bohumil Konečný historika umění Tomáše Pospiszyla při křtu této knihy. Reportáž o průběhu vernisáže i fotky naleznete zde. Dopolední tiskové konference se zúčastnil i zástupce generálního sponzora - generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská a.s. Mgr. Tomáš Drápela.

Vernisáž výstavy úspěšně proběhla - hlavní obrázek
« 212223 » 24