Film „Bimba - příběh zapomenutého malíře“
(režisér Ladislav Moulis)

Obsah

Přibližně hodinový filmový dokument vznikal přes 2 roky a je sestřihán z cca 30 hodin filmového materiálu, obsahuje řadu archivních záběrů a vzpomínek pamětníků. Na archivních filmových záběrech zde najdete Bohumila Konečného i jeho ženu, ale také Petra Sadeckého, či jeho přátele Gustava Kruma a Miroslava Horníčka nebo jeho velkého obdivovatele Káju Saudka.Filmový dokument mapuje celý život tohoto fenomenálního malíře i vznik jeho velké výstavy. Dějem provází jeho manželka Eva Konečná, sběratelé a kurátoři výstavy František Ulč a Jan Hosnedl, historik Jaroslav Čvančara, historik umění Tomáš Pospiszyl. Najdete zde zcela unikátní záběry z návštěvy v nakladatelství Karla Maye v Bamberku a rozhovor s jeho majitelem Lotharem Schmidtem. Autorem filmu je režisér a kameraman Ladislav Moulis, tvůrce řady dokumentů pro Českou televizi (např. dokumenty o přírodě, filmová tetralogie S bráchou na Aljašce, dokumenty o umělcích ...). S natáčením se začalo už na jaře roku 2006. V té době jsme neměli žádné finanční prostředky na realizaci filmu. S natáčením se začalo pouze díky nadšení pro věc a ochotě Ladislava Moulise.

Projekt

Film vzniknul v rámci projektu Bimba - zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Na realizaci projektu přispěla celá řada subjektů: Plzeňský kraj, město Plzeň, Plzeňská teplárenská a.s., Západočeská energetika a.s. a ABK stavby s.r.o. a řada dalších. Děkujeme!

Výstava Praha a uvedení v ČT

Projekce filmu probíhala v prostorách výstavy v Obecním domě v Praze po celou dobu výstavy. Film byl uveden v České televizi 21. prosince 2008 ve 13:50 na ČT 2 a jeho opakování 21. prosince po půlnoci v 00:40 na ČT1.

Film byl znovu uveden 18. 4. 2018 ve 20:20 na programu ČT ART.

Objednání

Je také možné jej objednat na kontaktní adrese.

Film

Ve videoarchivu České televize naleznete zde.
Fotografie dokumentující vznik tohoto filmu naleznete zde