Pozvánka na slavnostní odhalení pamětní desky a otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(1.9.2021)

Milí přátelé, příznivci malíře a ilustrátora Bohumila Bimby Konečného!
Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného a na víkend do kraje Bohumila Konečného, kde otevřeme novou naučnou stezku!  Akce proběhne v termínu 1. - 3. října.
Podrobnosti v článku ...
 

V pátek 1. října odpoledne v 17 hodin odhalíme v Plzni pamětní desku Bohumila Konečného na jeho rodném domě ve Skrétově ulici 47 v Plzni. Portrét B. Konečného na desku vytvořila jeho vnučka Alice Danielovská, výslednou podobu desce dal grafik Filip Konečný. Na desku se složili příznivci B. Konečného (děkujeme!). Návštěvníkům doporučujeme navštívit výstavu originálů Bohumila Konečného na výstavě v Západočeské galerii v Plzni.

V sobotu 2. října odpoledne se sejdeme ve 13 hodin na tábořišti Kobylka u Liblína. Jan Hosnedl připravil za podpory Plzeňského kraje (děkujeme!) naučnou stezku KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO. Jedná se o 4 zastavení - 4 cedule naučné stezky. Ta nás povede přes Liblín, soutok Berounky a Střely na Piplův mlýn, kam Bimba jezdil od 40. let až do smrti. V tomto kraji vznikla řada jeho obrazů a ilustrací, přímo na Piplově mlýně slavná obálka časopisu Vpřed s Rychlými šípy (1946). Mlynář pan Bohuslav Pipla při této příležitosti výjimečně otevře Bimbovu „vilu“ pro veřejnost (!), zde proběhne výstava reprodukcí jeho díla.

Pro příznivce geocachingu jsou připravené nové „kešky" s oblíbenými místy Bimby v okolí řeky Střely (připravili Roman a Šárka Kirchnerovi).

V kempu Kobylka proběhne výstava o životě Bohumilu Konečného a výstava zrekonstruovaného komiksu Amazona při příležitosti 50. výročí vydání knihy Octobriana a ruský underground (Londýn, 1971). Rekonstrukci komiksu provedl grafik Filip Konečný.

Od 17:30 proběhne v kempu Kobylka koncert skupiny Démophobia a premiéra nové písně a klipu Petra Démy Škabrady o Bohumilu Konečném.

Následovat bude projekce filmu Ladislava Moulise BIMBA – příběh zapomenutého malíře (2009), následovat bude povídání s pamětníky a hosty …

Ubytování a stravování je možné v kempu Kobylka. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Časy jsou orientační, mohou se měnit. Sledujte prosím stránky www.bimba.cz.

Srdečně vás zvou organizátoři akce

Honza Hosnedl a Petr Déma Škabrada

www.bimba.cz

www.taboristekobylka.cz