Pozvánka na slavnostní odhalení pamětní desky a otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(13.6.2021)

Milí přátelé, příznivci malíře a ilustrátora Bohumila Bimby Konečného!
Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného a na víkend do kraje Bohumila Konečného, kde otevřeme novou naučnou stezku!  Akce proběhne v termínu 1. - 3. října.
Podrobnosti v článku ...
 

V pátek 1. října odpoledne v 17 hodin odhalíme v Plzni pamětní desku Bohumila Konečného na jeho rodném domě ve Skrétově ulici 47 v Plzni. Portrét B. Konečného na desku vytvořila jeho vnučka Alice Danielovská, výslednou podobu desce dal grafik Filip Konečný. Na desku se složili příznivci B. Konečného (děkujeme!).

V sobotu 2. října odpoledne se sejdeme ve 13 hodin na tábořišti Kobylka u Liblína. Jan Hosnedl připravil za podpory Plzeňského kraje (děkujeme!) naučnou stezku KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO. Jedná se o 4 zastavení - 4 cedule naučné stezky. Ta nás povede přes Liblín, soutok Berounky a Střely na Piplův mlýn, kam Bimba jezdil od 40. let až do smrti. V tomto kraji vznikla řada jeho obrazů a ilustrací, přímo na Piplově mlýně slavná obálka časopisu Vpřed s Rychlými šípy (1946). Mlynář pan Bohuslav Pipla při této příležitosti výjimečně otevře Bimbovu „vilu“ pro veřejnost (!), zde proběhne výstava reprodukcí jeho díla.

Pro příznivce geocachingu jsou připravené nové „kešky" s oblíbenými místy Bimby v okolí řeky Střely (připravili Roman a Šárka Kirchnerovi).

V kempu Kobylka proběhne výstava zrekonstruovaného komiksu Amazona při příležitosti 50. výročí vydání knihy Octobriana a ruský underground (Londýn, 1971). Rekonstrukci komiksu provedl grafik Filip Konečný.

Od 17:30 proběhne v kempu Kobylka koncert skupiny Démophobia a premiéra nové písně a klipu Petra Démy Škabrady o Bohumilu Konečném.

Následovat bude projekce filmu Ladislava Moulise BIMBA – příběh zapomenutého malíře (2009), následovat bude povídání s pamětníky a hosty …

Ubytování a stravování je možné v kempu Kobylka. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Časy jsou orientační, mohou se měnit. Sledujte prosím stránky www.bimba.cz.

Srdečně vás zvou organizátoři akce

Honza Hosnedl a Petr Déma Škabrada

www.bimba.cz

www.taboristekobylka.cz