Aktuality
(Strana 2)

Bimba v Toulavé kameře 12. prosince 2021

(13.12.2021)fotogalerie

Česká televize uvedla reportáž o naučné stezce Krajem Bohumila Konečného v Toulavé kameře v neděli 12. prosince v 10 hodin. Srdečně zveme ke sledování i k návštěvě naučné stezky Krajem Bohumila Konečného! Reportáž naleznete zde (čas 10:11).
Další informace o natáčení a samotné stezce pak zde.
 

Bimba v Toulavé kameře 12. prosince 2021 - hlavní obrázek

Výstava v Západočeské galerii je prodloužena do 2. ledna 2022

(13.12.2021)

Výstava BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE v Západočeské galerii v Plzni je prodloužena do 2. ledna 2022. Podrobnosti o výstavě naleznete zde. Srdečně zveme k návštěvě!

Připojený soubor: Připojený soubor: prodlouz.jpg

Výstava v Západočeské galerii je prodloužena do 2. ledna 2022 - hlavní obrázek

Naučná stezka Krajem Bohumila Konečného na mapy.cz

(29.11.2021)fotogalerie

Díky ochotě Stanislava Raucha a společnosti mapy.cz je naučná stezka Krajem Bohumila Konečného na webu mapy.cz. Moc děkujeme a přejeme krásné zážitky i poučení při putování tímto krajem! V mapy.cz je nově uvedeno i Bimbovo oblíbené vyhlídkové místo - Karvánka. Stezku v mapy.cz naleznete zde, fotografie ze stezky pak zde.
Naučnou stezku natočila paní redaktorka Svatava Pátková a Toulavá kamera - v neděli 12. 12. 2021 V 10 hodin dopoledne čekejte reportáž v České televizi na ČT1!
Vznik naučné stezky finančně podpořil Plzeňský kraj - děkujeme!

Naučná stezka Krajem Bohumila Konečného na mapy.cz - hlavní obrázek

Slavní Petrohradští

(29.11.2021)fotogalerie

Josef Skupa, Miroslav Horníček, Karel Gott, Miroslav Zikmund, Ladislav Světlík, Božena Kamenická (bába radnická), Bohumil „Bimba“ Konečný, Jiří Trnka, Miroslav Štandera jsou osobnosti spjaté s méně známou čtvrtí Plzně – Petrohradem. Město Plzeň připravilo pro občany i návštěvníky přiblížení osobností této oblasti výstavou Slavní Petrohradští v Palubě Hamburk. Výstavu zahájila vernisáž v sobotu 2. října. Z Hamburku vede také nová naučná stezka Z Hamburku na Petrohrad. Více informací naleznete v příloze a zde.

Slavní Petrohradští - hlavní obrázek

Akce podzimu 2021 v médiích

(21.11.2021)

Odhalení pamětní desky, otevření naučné stezky a výstava v Západočeské galerii - akce podzimu 2021 - monitoring tisku naleznete v příloze

Připojený soubor: Připojený soubor: 000-monitoring-tisku-bimba-2021.pdf

Akce podzimu 2021 v médiích - hlavní obrázek

Stálá "galerie" v rodném domě Bohumila Konečného!

(11.11.2021)fotogalerie

První stálá "galerie" díla Bohumila Konečného vznikla na chodbách jeho rodného domu ve Skrétově ulici v Plzni. Je zde vidět 30 reprodukcí ze  všech období umělcova života a jeho životopis na samostatné desce. Výstava je přístupná ve všední dny v době provozu ordinací lékařského domu, který v domě sídlí. Vznikla v souvislosti s umístěním pamětní desky na základě nabídky majitele domu ing. Jana Bednáře. Děkujeme!

Stálá "galerie" v rodném domě Bohumila Konečného! - hlavní obrázek

Přednáška T. Pospiszyla o Octobrianě

(2.11.2021)fotogalerie

Ve středu 10.11. proběhla v Západočeské galerii v Plzni přednáška historika umění Tomáše Pospiszyla BIMBA VS. OCTOBRIANA . 

Připojený soubor: Připojený soubor: plakat_prednaska_bimba.jpg

Přednáška T. Pospiszyla o Octobrianě - hlavní obrázek

Film o Bimbovi v Západočeské galerii

(13.10.2021)fotogalerie

Ve čtvrtek 14. října se od 17 hodin uskutečnila v Západočeské galerii v Plzni projekce filmu Ladislava Moulise BIMBA - příběh zapomenutého malíře společně s besedou s jeho tvůrci Ladislavem Moulisem a Janem Hosnedlem. Pořadem provázel Jiří Hlobil. Projekce se uskutečnila v prostorách výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE. Beseda byla přenášena i online a nahrávána. Fotografie z akce naleznete v příloze.

Film o Bimbovi v Západočeské galerii - hlavní obrázek

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze

(10.10.2021)fotogalerie

Gustav Krum (1924 - 2011) byl jedním z našich nejlepších ilustrátorů dobrodružné literatury. Byl také velkým kamarádem Bohumila Konečného. Společně ilustrovali 3 foglarovky v nakl. Olympia na konci 60. let (o jejich spolupráci jsme psali zde). V pátek 8. října 2021 (týden po odhalení pamětní desky Bohumila Konečného v Plzni) byla na Krumově bývalém domě v Rychtářské ulici v Praze v Dejvicích odhalena za velkého zájmu veřejnosti pamětní deska.

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze - hlavní obrázek

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(8.10.2021)fotogalerie

V sobotu 2. října 2021 se uskutečnilo slavnostní zahájení provozu naučné stezky KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO v okolí soutoku řek Berounky a Střely. Zahájení proběhlo v rámci stejnojmenné akce. 

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného - hlavní obrázek
« 123 » 24