Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Film Ladislava Moulise
BIMBA - příběh zapomenutého malíře


  Obsah

Přibližně hodinový filmový dokument vznikal přes 2 roky a je sestřihán z cca 30 hodin filmového materiálu, obsahuje řadu archivních záběrů a vzpomínek pamětníků. Na archivních filmových záběrech zde najdete Bohumila Konečného i jeho ženu, ale také Petra Sadeckého, či jeho přátele Gustava Kruma a Miroslava Horníčka nebo jeho velkého obdivovatele Káju Saudka. PřebalFilmový dokument mapuje celý život tohoto fenomenálního malíře i vznik jeho velké výstavy. Dějem provází jeho manželka Eva Konečná, sběratelé a kurátoři výstavy František Ulč a Jan Hosnedl, historik Jaroslav Čvančara, historik umění Tomáš Pospiszyl. Najdete zde zcela unikátní záběry z návštěvy v nakladatelství Karla Maye v Bamberku a rozhovor s jeho majitelem Lotharem Schmidtem. Autorem filmu je režisér a kameraman Ladislav Moulis, tvůrce řady dokumentů pro Českou televizi (např. dokumenty o přírodě, filmová tetralogie S bráchou na Aljašce, dokumenty o umělcích ...). S natáčením se začalo už na jaře roku 2006. V té době jsme neměli žádné finanční prostředky na realizaci filmu. S natáčením se začalo pouze díky nadšení pro věc a ochotě Ladislava Moulise!


  Projekt

Film vzniknul v rámci projektu Bimba - zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Na realizaci projektu přispěla celá řada subjektů: Plzeňský kraj, město Plzeň, Plzeňská teplárenská a.s., Západočeská energetika a.s. a ABK stavby s.r.o. a řada dalších. Děkujeme!


  Výstava Praha a uvedení v ČT

Projekce filmu probíhala v prostorách výstavy v Obecním domě v Praze po celou dobu výstavy. Film byl uveden v České televizi 21. prosince 2008 ve 13:50 na ČT 2 a jeho opakování 21. prosince po půlnoci v 00:40 na ČT1.


  Objednání

Film bylo možné zakoupit po celou dobu výstavy v informačním středisku Obecního domu na DVD za cenu 130 Kč.
Je také možné jej objednat na kontaktní adrese.


  Ukázka

Můžete si stáhnout ukázku z filmu (ve snížené kvalitě).
Fotografie dokumentující vznik tohoto filmu naleznete zde.

 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net