Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Řekli o něm


"Já chodil s Bimbou od první třídy a už tenkrát ho vodili kantoři od třídy ke třídě, aby klukům maloval na tabuli kovboje, koně, indiány. Byl to takový ideál mých klukovských let, milovali jsme společně Douglase Fairbankse a znali jsme se pak ještě na reálce. On maturoval o rok dřív, začali jsme stejně, ale já tercii opakoval. Tak mi o rok unikl."

Miroslav Horníček   

"Obrázek profesorského sboru je bezvadný, ale každý profesor tohle nesnese! A bylo by opravdu škoda, aby Vás některý z nich proto otrávil při maturitě. Tu se snažte udělat, později by Vás to rozhodně mrzelo. Jsme malý národ, ale umělců máme víc než dobytka… Vracím Vám ty filmové herky, ale obrázek kulometné roty si s Vaším dovolením ponechám. Škoda, že ta kopie není trochu větší. Kdyby jste dělal zkoušky na Akademii, předložte ho. Přeji Vám zdar a srdečně zdravím!"

Zdeněk Burian (1936)   

"Konečný, to byl člověk, který uměl v roce třicet sedm nebo třicet osm to, co dnes v Americe umí sotva pár desítek malířů. Byl neporovnatelný s čímkoli. Tento Bohumil Konečný, zcela zapomenut a za života neuznán, byl absolutní génius, který už jen tak nebude. To, co umím, mě naučil on."

Kája Saudek   
 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net