Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Aktuality


12.1.2008 90 let od narození Bimby
V letošním roce (18. dubna 2008) oslavíme nedožité výročí Bimbových 90. narozenin.
K této příležitosti vzniká dokumentární film o B.Konečném (autorem je režisér L.Moulis), vydali jsme kalendář s kresbami Bimby.
Stále se také snažíme o realizaci výstavy v Praze.
Zhodnocení projektu Bimba - zapomenutý malíř B.Konečný naleznete zde, dopis od nám. primátora města Plzně ing. Petra Náhlíka pak zde.


7.1.2008 Kalendář Bimby pro rok 2008
Pro rok 2008 jsme připravili kalendář s kresbami Bohumila Konečného z časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Vydali jsme jej pouze vlastním nákladem, jeho cena vychází proto na 270 korun. Pokud byste o něj měli zájem, napište na kontaktní adresu, pošleme Vám jej na dobírku. Náhled kalendáře najdete zde.


5.10.2007 Výstava v Kožlanech
Menší výstavu kreseb malíře a ilustrátora Bohumila Konečného můžete vidět v Městském muzeu v Kožlanech od 3. do 31. října 2007. Muzeum je otevřené mimo pondělí vždy od 9 do 16 hodin. Autorkou výstavy je paní Kobyláková z Kožlan.

28.9.2007 Ještě jednou ohlasy výstavy BK v Plzni
Výběr ohlasů na proběhlou výstavu z návštěvní knihy naleznete zde.
Virtuálního průvodce výstavou pak zde.

27.9.2007 Originály B.Konečného v Brně
Na výstavě KDE OBLAKA BÍLÁ PLUJÍ v Moravském zemském muzeu v Brně jsou k vidění originály k foglarovkám od Bohumila Konečného a Gustava Kruma. Výstava je věnována 100. výročí narození spisovatele a organizátora skautského hnutí Jaroslava Foglara, který dnes patří k nejvýznamějším českým autorům dětské literatury 20. století. Kromě řady originálních kreseb, táborových kronik či starých časopisů bude možné zhlédnout i filmy Jestřáb od Bobří řeky a Návraty Rychlých šípů. Součástí výstavy je herna U 13 bobříků, kterou připravilo Dětské muzeum. Výstava je připravena ve spolupráci se Sdružením přátel Jaroslava Foglara. Výstava končí 6. října 2007

18.9.2007 Naléhavá prosba o pomoc
  Výstava Bohumila Konečného v Západočeském muzeu v Plzni měla značný ohlas. Po jejím skončení se měla přesunout do Prahy. Z finančních důvodů (nájem za výstavní prostory cca 160 tisíc za 2 měsíce) jsme ji bohužel museli zrušit.
Výstava je však stále připravená. Pokud byste věděli o reprezentativních výstavních prostorách v Praze (pokud možno co největších - v Plzni bylo 400 m2), za které by se nemusely platit statisíce, kontaktujte nás prosím. Další možností je, zda-li by se nenašel generální partner výstavy, který by byl ochoten zaplatit náklady výstavy ve snandardní pražské galerii (cca 250 - 300 tisíc korun).
Na jaře roku 2008 se bude slavit nedožitých 90 let od narození B.Konečného. Bude hotov film o Bimbovi, uvažuje se o aktualizovaném dotisku knížky T.Pospiszyla. Ochotu zapůjčit originály na výstavu projevilo i nakl. Karla Maye v Bamberku...
Pomozte nám prosím ukázat geniální dílo tohoto malíře i v Praze!
Děkujeme.

 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net