Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Aktuality


1.1.2009 Koncert Taxmenů se ruší
  Plánovaný koncert skupiny Taxmeni jsme museli bohužel ze zdravotních důvodů zrušit. Omlouváme se.

15.12.2008 Dokument o Bimbovi v České televizi!
Česká televize uvede 21. prosince ve 13:50 na ČT 2 a 21. prosince po půlnoci v 00:40 na ČT1 dokumentární film BIMBA - příběh zapomenutého malíře.
Tento film natočil režisér a kameraman Ladislav Moulis. Dokument mapuje život a dílo malíře Bohumila Konečného, ale i jeho znovuobjevení a vznik výstavy.
Podrobnosti o filmu najdete na těchto stránkách v sekci FILM.
74163-tz_bimba_dokument.doc (102.5kB)

15.12.2008 Malíř se srdcem kovboje
  Český rozhlas 3 - Vltava uvede v sobotu 20.12. v 9 hodin ráno pořad "Malíř se srdcem kovboje". Jedná se o medailon Bohumila Konečného alias Bimby. Na malíře vzpomíná jeho manželka Eva Konečná a sběratel umění František Ulč. Připravil Dominik Mačas.

7.12.2008 Kalendář s kresbami Bohumila Konečného
Při příležitosti výstavy vyšel kalendář s kresbami Bohumila Konečného. Jeho náhled i možnosti objednání naleznete zde. Na uvedené adrese je možné objednat i DVD s dokumentárním filmem BIMBA - příběh zapomenutého malíře za 130 Kč.

30.11.2008 Bimba v rozhlase
  V příštím týdnu se povídání o Bimbovi a výstavě s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem objeví na rozhlasových vlnách hned třikrát:
Poprvé v úterý 2.12. od 19 do 20 hodin na Country radiu (www.countryradio.cz) s muzikantem a moderátorem Tony Linhartem.
Ve čtvrtek 4.12. odpoledne na Českém rozhlasu 2 s redaktorkou Alenou Kumštýřovou (čas upřesníme).
V sobotu pak opět na Českém rozhlasu 2 s redaktorem Slávkem Hrzalem v pořadu Domino (od 19:30).
Příjemný poslech!

21.11.2008 Odpoledne s Rychlými šípy aneb Jindra Hojer v Obecním domě!
V rámci doprovodného programu k výstavě Bimba – Dobrodružství Bohumila Konečného v pražském Obecním domě proběhlo sobotní odpoledne 29. listopadu ve znamení Rychlých šípů.
Úvodem režisér Václav Marhoul zavzpomínal na svá skautská léta a na jeho vztah k foglarovkám. Vyznal se, že zpočátku měl raději Bratrstvo kočičí pracky než Rychlé šípy, protože Bratrstvo bylo pouze tříčlenné, zato Rychlých šípů byla přesila.
Potom přečetl úryvek ze své oblíbené knihy Stínadla se bouří.
Anketní otázka, kde se v Rychlých šípech vyskytla věta: „A živýho?“ nedala návštěvníkům příliš mnoho práce – odpověď bezchybně poskytla asi osmiletá dívka a vyhrála monografii výstavy B.Konečného.
Jan Hosnedl poté kladl otázky hlavnímu hostovi večera: Jindrovi Hojerovi. Ten byl předobrazem stejnojmenné postavy z Rychlých šípů. Návštěvníci besedy se tak mimo jiné dozvěděli, že Jindra byl skutečně blonďák, že chodil k Jaroslavu Foglarovi do skautského oddílu, že se ho Jaroslav Foglar dokonce zeptal, zda smí jeho jméno v Rychlých šípech použít. Mnohé překvapil, že ve skutečnosti byl inženýr, kandidát věd a věnoval se chemii ve výzkumném ústavu. Mladé návštěvníky možná trochu zklamal, že nelovil bobříky, jistě je ale potěšil svým podpisem.
Celé pěkné odpoledne zakončila autogramiáda a komentovaná prohlídka výstavy Bimba – dobrodružství Bohumila Konečného.
Fotografie z této akce naleznete zde.
68161-plakat_bk_rsmm.jpg (161.8kB)

 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net