Aktuality
(Strana 3)

Monografie Ilustrátoři dobrodružství

(13.11.2017)

V nakladatelství Toužimský a Moravec vyšla monografie Vladimíra Prokopa Ilustrátoři dobrodružství. Citujeme: Výpravná celobarevná velkoformátová (240x270 mm) publikace ukazuje na sedmnácti životních příbězích malířů vývoj ilustrace dobrodružných knih od konce 19. století až prakticky do současnosti. Představeni jsou Josef Ulrich, Věnceslav Černý, Stanislav Hudeček, Václav Čutta, Rudolf Komínek, Jan Goth, František Horník, Jiří Wowk, Alois Salač, Zdeněk Burian, Miloš Novák, Václav Junek, Bimba Konečný, Jan Černý-Klatovský, Jaromír Vraštil, Gustav Krum a Karel Toman. Kniha obsahuje přibližně devět set padesát reprodukcí ilustrací, knižních obálek, fotografií a dokumentů a většina byla reprodukována z originálů. Celá kapitola je věnována i Bohumilu Konečnému - Bimbovi. Doporučujeme!

Monografie Ilustrátoři dobrodružství - hlavní obrázek

Smutná zpráva

(21.5.2017)fotogalerie

Ve čtvrtek 30. března 2017 zemřela ve věku 93 let manželka Bohumila Konečného Eva Konečná. Vzpomínáme s úctou a velkými díky.

Smutná zpráva - hlavní obrázek

Spojeni s Foglarem

(22.4.2017)fotogalerie

Výstava iustrátorů knih Jaroslava Foglara proběhla v prosinci 2016 v knihovně Pedagogické fakulty v Brně. 2 panely byly věnovány také Bohumilu Konečnému (jeden spolupráci s Gustavem Krumem). Na plakát výstavy byla použita Bimbova ilustrace z knihy Pod junáckou vlajkou.

Spojeni s Foglarem - hlavní obrázek

Bimba v monografii Design v českých zemích 1900-2000

(24.1.2017)fotogalerie

Nakladatelství Academia ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze připravilo na konci roku 2016 knihu Design v českých zemích 1900-2000. Publikace představuje na 660 stranách ve dvaceti kapitolách dějiny designu v českých zemích. Dílo představuje vůbec první systematické zhodnocení dějin moderního designu u nás. Podrobnosti o publikaci naleznete zde. V této monografii se objevuje i reprodukce jednoho plakátu Bohumila Konečného s informací o jeho životě a tvorbě. Plakát Bimby i informace o knize přináší i lednové číslo časopisu Reflex (12.1.2017) – viz příloha.

Bimba v monografii Design v českých zemích 1900-2000 - hlavní obrázek

Inspirace Pavla Čecha

(10.1.2017)fotogalerie

Na brněnském Špilberku probíhá do konce února nádherná výstava malíře a ilustrátora Pavla Čecha. Mezi jeho oblíbené malíře patřili Bohumil Konečný a Gustav Krum. Ve svém díle na několika místech „cituje“ ilustraci Stínadel Bimby Konečného a Gustava Kruma. O jeho vztahu k těmto malířům se dozvíme v rozhovoru Iva Fencla s Pavlem Čechem na serveru bohousek.cz "Ivo Fencl: Chtěl byste taky ilustrovat nějakou foglarovku? Pavel Čech: Byly časy, kdy jsem toužil ilustrovat Záhadu hlavolamu. Ivo Fencl: A co Stínadla? Druhý díl? Pavel Čech: Stínadla ani ne. Ty přece udělali už tak krásně pánové Gustav Krum a Bohumil Konečný... "

Inspirace Pavla Čecha - hlavní obrázek

Článek o Bimbovi v časopise Koktejl

(8.1.2017)fotogalerie

V lednovém čísle časopisu Koktejl (2017) je 8 stran o Bohumilu Konečném.

Připojený soubor: Připojený soubor: koktejl1701_cr_bohumil_konecny.pdf

Článek o Bimbovi v časopise Koktejl - hlavní obrázek

Bimba znovu v České televizi

(5.6.2016)

Reportáž Petra Bělíka o Bohumilu Konečném odvysílala Česká televize v pořadu Gejzír. Premiéra proběhla ve čtvrtek 2. června 2016, repríza pak v sobotu 4. června. V reportáži vystupuje Jan Hosnedl (kurátor výstav BK), Tomáš Pospiszyl (publicista - autor katalogu o BK) a historik Jaroslav Čvančara. V reporáži je použito poměrně hodně záběrů z dokumentárního filmu Ladislava Moulise BIMBA - příběh zapomenutého malíře. Celou reporáž naleznete zde.

Bimba znovu v České televizi - hlavní obrázek

Článek o kauze Octobriana v Reflexu

(9.3.2016)fotogalerie

V 60. čísle časopisu Reflex vyšel velký článek o kauze Octobriana (3.3.2016). Kopii článku naleznete v příloze.

Připojený soubor: Připojený soubor: reflex-octobriana.pdf

Článek o kauze Octobriana v Reflexu - hlavní obrázek

Článek o Otakaru Batličkovi v časopise Koktejl

(1.2.2016)

V říjnovém čísle časopisu Koktejl (10/2015) vyšel článek o osudu Otakara Batličky. Přestože úspěch Batličkových povídek šel ruku v ruce s jeho dvorním ilustrátorem Bimbou a přestože celý článek je doprovázen jeho iustracemi, je zde Bimba zmíněn zcela okrajově a ještě uveden se špatným jménem - Bohuslav Konečný.

Připojený soubor: Připojený soubor: konecny_koktejl.pdf

Článek o Otakaru Batličkovi v časopise Koktejl - hlavní obrázek

Ilustrátoři díla Karla Maye

(1.2.2016)fotogalerie

V roce 2010 vydalo nakladatelství Karla Maye v Bambergu třídílnou monografii o ilustrátorech díla Karla Maye. Vedle Zdeňka Buriana a Gustava Kruma nechybí ani Bohumil Konečný. Je trochu ironií, že je zde uváděn společně s Petrem Sadeckým, který Konečného obálky v 60. letech do nakladatelství prodal jako své vlastní ...

Ilustrátoři díla Karla Maye - hlavní obrázek
« 234 » 16