Aktuality
(Strana 3)

Bohumil Bimba Konečný. Nově ve sbírce Západočeské galerie

(30.8.2021)

Dílu Bohumila Konečného se dostalo velké pocty - sbírka Bohumila Bimby Konečného se stala součástí sbírek renomované instituce - Západočeské galerie v Plzni. Bude představena během výstavy Bohumil Bimba Konečný. Nově ve sbírce Západočeské galerie. Vernisáž proběhne ve středu 29. září 2021 od 17 hodin. Otevírací doba, doprovodné akce a další podrobnosti dále v textu. Akce navazuje na odhalení pamětní desky Bohumila Konečného a otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného.

Připojený soubor: Připojený soubor: zcg.jpg

50. výročí vydání komiksové Amazony - Octobriany

(30.8.2021)

Přesně před 50 lety - v roce 1971 - vyšla v londýnském nakladatelství Tom Stacey kniha Petra Sadeckého Octobriana and the Russian underground (Octobriana a ruský underground). Západnímu publiku byl předložen pornograficko-politický komiks, který měl údajně vzniknout v disentských kruzích v Kyjevě v tehdejším Sovětském svazu. Octobriana byla představena jako bojovnice za pravé ideály komunismu. Velmi brzy se ukázalo, že se jedná o podvrh – původní komiksová postava se jmenovala Amazona a jejími autory byli Bohumil Konečný a Zdeněk Burian. V rámci připravovaného souborného vydání komiksů Bohumila Konečného vytvořil grafik Filip Konečný rekonstrukci původní verze Amazony bez dalších úprav (hvězdy na čele, změněné texty a významy). V rámci připravované výstavy v Západočeské galerii v Plzni a výstavy v rámci akce KRAJEM  BOHUMILA KONEČNÉHO bude mít možnost vidět původní verzi Amazony tak, jak vznikla. Více informací v příloze a zde.

Připojený soubor: Připojený soubor: amazona.jpg

50. výročí vydání komiksové Amazony - Octobriany - hlavní obrázek

Výstava o Bohumilu Konečném na tábořišti Kobylka u Liblína

(29.8.2021)fotogalerie

Blíží se otevření naučné stezky KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO (sobota 2. října 2021) a s tím spojené akce na tábořišti Kobylka na Berounce. V rámci této akce je v "kolibě" na tábořišti již teď vidět výstava o Bohumilu Konečném. Vznikla v rámci festivalu Svět knihy. Srdečně zveme! 

Výstava o Bohumilu Konečném na tábořišti Kobylka u Liblína - hlavní obrázek

Výstava Gustava Kruma v Brně

(23.1.2021)

Gustav Krum (1924 - 2011) byl jedním z našich nejlepších ilustrátorů dobrodružné literatury. Byl také velkým kamarádem Bohumila Konečného. Společně ilustrovali 3 foglarovky v nakl. Olympia na konci 60. let (o jejich spolupráci jsme psali zde). Ilustrace z těchto knih a řada dalšího je vidět na výstavě Gustav Krum: Ilustrace, která je k vidění v Muzeu města Brna na Špilberku do 28. února. Více informací naleznete zde.

Výstava Gustava Kruma v Brně - hlavní obrázek

Nejoblíbenější ilustrátor Jaroslava Foglara

(12.1.2021)fotogalerie

Jaroslav Foglar a Bimba Konečný se setkali v redakci Mladého hlasatele. O začátcích jejich spolupráce jsme psali např. zde. Jaroslav Foglar byl velmi kritický k ilustrátorům svých knížek. V 19. čísle časopisu ABC (12.6.1992) však na otázku "Který z ilustrátorů vám nejvíce vyhovoval?" odpověděl: "Pan Konečný, zvaný Bimba."

Nejoblíbenější ilustrátor Jaroslava Foglara - hlavní obrázek

V říši sedmé velmoci

(12.1.2021)fotogalerie

Díky nadšení Miroslava Škváry a Luboše Trkovského spatřily světlo světa unikátní záběry z redakce Mladého hlasatele ze 40. let na DVD V říši sedmé velmoci. ​Je na nich mj. vidět redaktor Mladého hlasatele  Karel Bureš jak prohlíží originál ilustrace Bimby Konečného k románu Srub u Zlatého klíče, další záběry ukazují přípravu tisku povídky Otakara Batličky Velký roh nebo chlapce čtoucí Batličkovu povídku Lesní muž - obojí s ilustracemi Bimby Konečného. Více informací zde a viz foto.

V říši sedmé velmoci - hlavní obrázek

Kde sehnat knihu a DVD o Bohumilu Konečném po skončení výstav?

(3.12.2019)

Chcete knihu nebo DVD o Bohumilu Konečném a nestihli jste je koupit na výstavách?
Můžete je zakoupit zde:
* Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného (2019) - 2. rozšířené vydání, 216 stran (více informací o knize zde)
* Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného (2018) - několik posledních výtisků 1. vydání, 184 stran  (více informací o knize zde)
* DVD s dokumentárním filmem BIMBA - příběh zapomenutého malíře (2008) (více informací o filmu zde)
(Kliknutím na odkaz budete přesměrováni do eshopu na www.limansport.cz)

 

Kde sehnat knihu a DVD o Bohumilu Konečném po skončení výstav? - hlavní obrázek

Představení Bohumila Konečného na veletrhu Svět knihy 2019

(29.9.2019)fotogalerie

V sobotu 21. září 2019 byla na knižním veletrhu Svět knihy 2019 v Plzni v Depo 2015 představena výstava o Bohumilu Konečném a na přednášce Jana Hosnedla pak i kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného. Kniha je k zakoupení zde.

Představení Bohumila Konečného na veletrhu Svět knihy 2019 - hlavní obrázek

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Plzeň

(5.9.2019)

2. vydání knihy Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného bude představeno jejím autorem Janem Hosnedlem na druhém ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň v Depu 2015.
V sobotu 21. září proběhne od 15:00 komentovaná prohlídka výstavy o B. Konečném ("Suškárna"– předsálí Klempírny), od 17:00 pak přednáška  o B. Konečném a nové knize (Kavárna).
Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného bude v prodeji po celou dobu festivalu 20. - 21. září.
Srdečně Vás zveme!

Připojený soubor: Připojený soubor: svet-knihy-bimba.pdf

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Plzeň  - hlavní obrázek

Poslední komentovaná prohlídka ve Zlíně

(2.9.2019)fotogalerie

Z velkého zájmu veřejnosti proběhla 31. července 2019 poslední (čtvrtá) komentovaná prohlídka výstavy ve Zlíně. Poté výstava skončila.

Poslední komentovaná prohlídka ve Zlíně - hlavní obrázek
« 234 » 24