Aktuality
(Strana 3)

Fotopozvánka na výstavu ve Villa Pellé

(25.9.2018)fotogalerie

Fotopozvánka na výstavu ve Villa Pellé. K vidění je řada originálů, které jsou vystaveny úplně poprvé - srdečně zveme!

Fotopozvánka na výstavu ve Villa Pellé - hlavní obrázek

25. září startuje pro veřejnost výstava Bohumila Konečného ve Villa Pellé v pražských Dejvicích

(13.9.2018)

Výstava ŽENY A JINÁ DOBRODRUŽSTVÍ BOHUMILA KONEČNÉHO - Villa Pellé, Pelléova 10, Praha, 25. 9. – 10. 11. 2018

Od 25. září proběhne v galerii Villa Pellé výstava Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného. Místo výstavy ve Villa Pellé nebylo vybráno náhodně - Bohumil Konečný patří k významným „obyvatelům“ pražských Dejvic. V roce 1936 sem přišel z Plzně na studia a bydlel zde na Nové koleji společně se spisovatelem Janem Drdou. Ten ho doporučil do tehdejších prvorepublikových časopisů - Ahoj na neděli, Hvězda čs. paní a dívek, Rozruch ... V Alešově ulici (dnešní Muchově), která ústí do Pelléovy ulice, měl první ateliér. Zde začaly jeho ilustrace pro slavný Foglarův časopis Mladý hlasatel či spolupráce s obuvnickým koncernem Baťa. Bohumil Konečný celý umělecký život v Praze žil a tvořil. Touto výstavou se symbolicky do Dejvic a do Prahy vrací ...

Připojený soubor: Připojený soubor: bimba-pelle-2.jpg

25. září startuje pro veřejnost výstava Bohumila Konečného ve Villa Pellé v pražských Dejvicích - hlavní obrázek

Bimba v Senátu

(6.9.2018)fotogalerie

V  sobotu 1. září proběhl ve Valdštejnské zahradě v Praze tradiční Den Plzně v Senátu. V rámci tohoto dne proběhla vernisáž výstavy Bimba – Heckel – Horníček - tři plzeňské osobnosti minulého století narozené v roce 1918. Akci zahájili senátoři Milada Emmerová a Lumír Achenbrenner a náměstek primátora Plzně a poslanec parlamentu ČR Martin Baxa. Výstava je k vidění v Senátu do konce září, vstup je zdarma. Náhled panelů naleznete v příloze.
 

Připojený soubor: Připojený soubor: panely_komplet_nahled-senat-2018-www.pdf

Bimba v Senátu - hlavní obrázek

Projekt výstav B.Konečného pokračuje

(24.8.2018)

V neděli 19. 8. skončila výstava Bohumila Konečného v Mariánské Týnici. Zakončila ji komentovaná prohlídka, která proběhla za velkého zájmu veřejnosti, stejně jako celá výstava. Další výstava cyklu Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného proběhne od 25. září do 10. listopadu v Praze Dejvicích ve Villa Pellé. Objeví se celá řada nových a zajímavých originálů, uvidíte část tvorby B.Konečného, která nikdy nebyla vystavena. Bude probíhat i velmi zajímavý doprovodný program. Máte se na co těšit, srdečně zveme!

Blíží se konec výstavy v Mariánské Týnici - pozvánka na komentovanou prohlídku 19.8.

(11.8.2018)

Výstava „Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného“ v Mariánské Týnici se přehoupla do poslední třetiny, končí 19. srpna. Přestože bude pokračovat ještě v Praze (Galerie Villa Pellé, 25. 9. – 30. 10. 2018), v Plzni (Galerie Jiřího Trnky, 5.12. 2018 – 20. 1. 2019) a ve Zlíně (Zámek Zín, květen-červen 2019), doporučujeme navštívit výstavu v Mariánské Týnici. Důvodů je několik...

Připojený soubor: Připojený soubor: 3-pozvanka-komentovana-prohlidka-19.8.jpg

Blíží se konec výstavy v Mariánské Týnici - pozvánka na komentovanou prohlídku 19.8. - hlavní obrázek

Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného

(11.8.2018)fotogalerie

V rámci projektu Bohumil Konečný-Bimba, 1918-2018 vyšla kniha Jana Hosnedla Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného.
Kniha je vázaná, má 184 stran. Obsahuje životopisný text o Bohumilu Konečném, obrazový průvodce dílem - kvalitní celostránkové reprodukce díla, bibliografii, kapitolu o propagaci díla B.Konečného a malířův životopis. Úvodní slovo napsali hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a náměstci primátora Plzeň Martin Baxa a Petr Náhlík.

 

Připojený soubor: Připojený soubor: 102.jpg

Kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Druhá komentovaná prohlídka v Mariánské Týnici

(2.8.2018)fotogalerie

Za velkého zájmu veřejnosti proběhla 31. července druhá komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem.
 

Druhá komentovaná prohlídka v Mariánské Týnici - hlavní obrázek

Fotopozvánka na výstavu v Mariánské Týnici II

(1.8.2018)fotogalerie

Fotografie z výstavy Ženy a dobrodružství "Bohumila Konečného" v Mariánské Týnici od Petra Mazance z Fotosvětu. Výstava trvá do 19. srpna 2018.

Fotopozvánka na výstavu v Mariánské Týnici II - hlavní obrázek

Komentovaná prohlídka výstavy

(19.7.2018)

V úterý 31. července 2018 od 15 hodin proběhne v Mariánské Týnici komentovaná prohlídka výstavy Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Výstava byla zahájena vernisáží za velmi vysokého zájmu veřejnosti 13. června, potrvá až do 19. srpna a je ideálním cílem prázdninových výletů.

Připojený soubor: Připojený soubor: 103-pozvanka-bimba-komentovana-prohlidka-31.7.-kopie.jpg

Komentovaná prohlídka výstavy - hlavní obrázek

Český rozhlas Plzeň - 3. 7. 2018

(4.7.2018)

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného - "Nedoceněný a téměř zapomenutý malíř a ilustrátor Bohumil Konečný by se letos dožil 100 let. Projekt Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného připravil jeho velký obdivovatel, středoškolský učitel Jan Hosnedl. Spousta zajímavostí z „Bimbova" života uslyšíte v rozhovoru. Moderuje Stanislav Jurík." Záznam zaleznete zde.

Připojený soubor: Připojený soubor: cro-plzen-3.7.2018.mp3

« 234 » 18