Aktuality
(Strana 23)

Články v tisku

(10.3.2007)

V souvislosti s vernisáží se objevila řada článků v tisku. Z celostátních deníků např. článek v Lidových novinách a v Právu (10.3.). Také vyšel vyšel velký článek o výstavě a Bimbovi v sobotní příloze Mladé fronty (17.3.)

Vernisáž výstavy úspěšně proběhla

(10.3.2007)fotogalerie

Vernisáž výstavy proběhla 8. března od 17 hodin. Přednáškový sál muzea doslova praskal ve švech, vernisáže se zúčastnilo přes dvěstě lidí. Mezi vzácnými hosty byl primátor města Plzně ing. Pavel Rödl, radní pro kulturu Plzeňského kraje Mgr. Martin Baxa, náměstek primátora Plzně ing. Petr Náhlík, náměstkyně primátora JUDr. Marcela Krejsová a zejména manželka Bohumila Konečného - paní doktorka Eva Konečná s rodinou. Na fotografii vidíte primátora města Plzně ing. Pavla Rödla, paní doktorku Konečnou a autora monografie Zapomenutý malíř Bohumil Konečný historika umění Tomáše Pospiszyla při křtu této knihy. Reportáž o průběhu vernisáže i fotky naleznete zde. Dopolední tiskové konference se zúčastnil i zástupce generálního sponzora - generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská a.s. Mgr. Tomáš Drápela.

Vernisáž výstavy úspěšně proběhla - hlavní obrázek

Propagace výstavy

(6.3.2007)fotogalerie

Zahájení výstavy provází reklamní kampaň. Po Plzni jsou vidět billboardy, lavičky i plakáty propagující výstavu, objevila se řada článků v tisku. I na muzeu už visí poutač. Přijďte se na výstavu určitě podívat!

Propagace výstavy - hlavní obrázek

Přípravy výstavy finišují

(16.2.2007)fotogalerie

V současné době finišují přípravy výstavy Bohumila Konečného. Téměř všechny originály jsou už na místě, provádí se instalace. Na výstavě budou k vidění naprosté unikáty. Například všechny obálky "foglarovek", které Bimba kreslil (včetně Přístavu volá z roku 1942), několik obálek Mladých hlasatelů, Vpředů ... Poprvé bude vystavena i obálka časopisu Mladý hlasatel ze 40. let - Bílý tesák a Šedý Bobr (viz obrázek). Plzeňská část výstavy bude přístupná pro veřejnost od 9. března do 29. dubna každý den (kromě pondělků) vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné: 10 Kč děti, 20 Kč dospělí, 30 Kč rodinná vstupenka. Zveme do Plzně i "přespolní" účastníky - výstava v Praze bude mít omezenější rozsah. Těšíme se na Vás!

Přípravy výstavy finišují - hlavní obrázek

Monografie o Bohumilu Konečném v tisku

(16.2.2007)

Včera (15.2.) byla dána do tisku monografie Zapomenutý malíř Bohumil Konečný od Tomáše Pospiszyla. Grafickou úpravu připravilo brněnské studio pixl-e, reprodukce obrazů nafotil Jan Hosnedl. Kniha bude celobarevná na křídovém papíře v rozsahu cca 100 stran. Bude k dispozici na plzeňské i pražské části výstavy, ale i v knihkupectvích. Vydavatelem je nakladatelství Arbor Vitae. Toto prestižní nakladatelství se specializuje na vydávání uměleckých monografií. Již teď si jí můžete objednat na kontaktní adrese.

Výstava má generálního sponzora

(9.1.2007)

Dne 9.1.2007 schválilo představenstvo Plzeňské teplárenské a.s. uzavření sponzorské smlouvy s obč. sdružením Středoškolský klub ASK ČR při Gymnáziu na Mikulášském náměstí. Plzeňská teplárenská a.s. se tak stala generálním sponzorem výstavy. Děkujeme!

Článek na serveru www.bohousek.cz

(6.1.2007)

Na "foglarovském" serveru Bohoušek je zveřejněn článek informující o výstavě Bohumila Konečného.

Datum vernisáže

(5.1.2007)

Vernisáž výstavy v Západočeském muzeu v Plzni proběhne 8. března 2007 odpoledne (od 17:00). Vstup pouze pro zvané hosty, pro veřejnost je výstava otevřená od 9. března do 29. dubna každý den kromě pondělků od 10 do 18 hodin.

www.bimba.cz

(6.12.2006)

Byly spuštěny webové stránky věnované Bohumilu Konečnému a jeho výstavě v nové grafické i obsahové úpravě. Autorem těchto stránek je student gymnázia Kryštof Horn, jejich správcem pak Jan Hosnedl.

Zapůjčení originálů

(2.12.2006)

Prosíme všechny majitele originálů o jejich zapůjčení na výstavu. Výstava bude pojištěná, prostory jsou hlídány i kamerovým systémem. Ozvěte se prosím na kontaktní adrese. Děkujeme!

« 212223 » 24