Aktuality
(Strana 21)

Výstava zařazena do oficiálního doprovodného programu festivalu Finále

(29.4.2007)

Na základě dohody s ředitelem filmového festivalu Finále Ivanem Jáchimem byla výstava zařazena do oficiálního doprovodného programu festivalu Finále. Bylo o ní informováno na oficiálních stránkách festivalu (1, 2), ve festivalových novinách. Účastníci zahájení Finále měli možnost výstavu navštívit během zahajovacího rautu v Západočeském muzeu. Výstavu tak navštívil i ministr kultury pan Václav Jehlička (viz další aktuality).

Recenze knihy Zapomenutý malíř Bohumil Konečný

(29.4.2007)

V příloze deníků Bohemia (17.4.) vyšla recenze knihy Tomáše Pospiszyla Zapomenutý malíř Bohumil Konečný.

Sloupek o návštěvě ministra kultury na výstavě

(29.4.2007)fotogalerie

V sobotním Plzeňském deníku (28.4.) se objevil sloupek o návštěvě ministra kultury na výstavě.

Sloupek o návštěvě ministra kultury na výstavě - hlavní obrázek

PRODLOUŽENÍ PLZEŇSKÉ ČÁSTI VÝSTAVY!

(29.4.2007)fotogalerie

Pro velký zájem návštěvníků bude výstava v Plzni až do 17. června prodloužena! Až na výjimky všichni sběratelé souhlasili s prodloužením termínu výpůjčky. Chceme jim touto cesou velice poděkovat! Zejména Památníku národního písemnictví! Děkujeme!

PRODLOUŽENÍ PLZEŇSKÉ ČÁSTI VÝSTAVY! - hlavní obrázek

Ministr kultury na výstavě!

(26.4.2007)

Pro účastníky zahájení filmového festivalu Finále byla v pondělí 23. 4. v Západočeském muzeu zpřístupněna i výstava Bohumila Konečného. Navštívil jí i ministr kultury Václav Jehlička. Výstavou ho provedl její kurátor Jan Hosnedl a nám. primátora Plzně Petr Náhlík. Ministr kultury zájmem prohlédl tuto rozsáhlou objevnou expozici. Do knihy hostů pak napsal: „Dospívání, romantika, nádhera ... Díky pane Konečný. Václav Jehlička“. Fotky naleznete zde.

Ministr kultury na výstavě! - hlavní obrázek

Příležitostné razítko a dopisnice

(18.4.2007)fotogalerie

Ve čtvtrtek 19.4. se bude na Hlavní poště v Plzni prodávat příležitostná dopisnice (viz obrázek) a razit speciálním razítkem k výstavě B.Konečného.

Příležitostné razítko a dopisnice - hlavní obrázek

Pozvánka na besedu

(11.4.2007)fotogalerie

Muzeum a galerie severního Plzeňska Mariánská Týnice Vás zve na přednášku Mgr. Jana Hosnedla Bimba - zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Akce je spojená s besedou s manželkou Bohumila Konečného paní doktorkou Evou Konečnou a koná se v úterý 17. dubna od 17:00 hodin v Mariánské Týnici. Podrobnosti naleznete na www.marianskatynice.cz/.

Pozvánka na besedu - hlavní obrázek

Reklama z TV Zak

(11.4.2007)video

Západočeské aktuality (TV Prima) uvádí po celý týden od 10.4. vždy v cca 18:45 reklamu na výstavu. Naleznete ji zde.

Reklama z TV Zak - hlavní obrázek

Bimba v rozhlasu

(7.4.2007)

Na vlnách Českého rozhlasu Plzeň bude v neděli 8. dubna od cca 18 hodin v pořadu Kaleidoskop půlhodinový program věnovaný Bimbovi. Pořad připravil Domonik Mačas. Mimoplzenští posluchači mohou tuto stanici poslouchat prostřednictvím internetu na stránkách Českého rozhlasu Plzeň.

Článek v Respektu

(5.4.2007)

Ve 14. čísle Respektu je recenze knihy Tomáše Pospiszyla Zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Článek je na celé straně a obsahuje i informace o tvorbě B.Konečného a výstavě.

« 202122 » 24