Aktuality
(Strana 2)

Stálá "galerie" v rodném domě Bohumila Konečného!

(11.11.2021)fotogalerie

První stálá "galerie" díla Bohumila Konečného vznikla na chodbách jeho rodného domu ve Skrétově ulici v Plzni. Je zde vidět 30 reprodukcí ze  všech období umělcova života a jeho životopis na samostatné desce. Výstava je přístupná ve všední dny v době provozu ordinací lékařského domu, který v domě sídlí. Vznikla v souvislosti s umístěním pamětní desky na základě nabídky majitele domu ing. Jana Bednáře. Děkujeme!

Stálá "galerie" v rodném domě Bohumila Konečného! - hlavní obrázek

Přednáška T. Pospiszyla o Octobrianě

(2.11.2021)fotogalerie

Ve středu 10.11. proběhla v Západočeské galerii v Plzni přednáška historika umění Tomáše Pospiszyla BIMBA VS. OCTOBRIANA . 

Připojený soubor: Připojený soubor: plakat_prednaska_bimba.jpg

Přednáška T. Pospiszyla o Octobrianě - hlavní obrázek

Film o Bimbovi v Západočeské galerii

(13.10.2021)fotogalerie

Ve čtvrtek 14. října se od 17 hodin uskutečnila v Západočeské galerii v Plzni projekce filmu Ladislava Moulise BIMBA - příběh zapomenutého malíře společně s besedou s jeho tvůrci Ladislavem Moulisem a Janem Hosnedlem. Pořadem provázel Jiří Hlobil. Projekce se uskutečnila v prostorách výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE. Beseda byla přenášena i online a nahrávána. Fotografie z akce naleznete v příloze.

Film o Bimbovi v Západočeské galerii - hlavní obrázek

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze

(10.10.2021)fotogalerie

Gustav Krum (1924 - 2011) byl jedním z našich nejlepších ilustrátorů dobrodružné literatury. Byl také velkým kamarádem Bohumila Konečného. Společně ilustrovali 3 foglarovky v nakl. Olympia na konci 60. let (o jejich spolupráci jsme psali zde). V pátek 8. října 2021 (týden po odhalení pamětní desky Bohumila Konečného v Plzni) byla na Krumově bývalém domě v Rychtářské ulici v Praze v Dejvicích odhalena za velkého zájmu veřejnosti pamětní deska.

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze - hlavní obrázek

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(8.10.2021)fotogalerie

V sobotu 2. října 2021 se uskutečnilo slavnostní zahájení provozu naučné stezky KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO v okolí soutoku řek Berounky a Střely. Zahájení proběhlo v rámci stejnojmenné akce. 

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného

(8.10.2021)fotogalerie

V pátek 1. října 2021 byla na rodném domě Bohumila Konečného ve Skrétově ulici 47 slavnostně odhalena jeho pamětní deska. 
 

Připojený soubor: Připojený soubor: seznam-darcu-deska-bimba.pdf

Slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE

(7.10.2021)fotogalerie

Ve středu 29. září 2021 proběhla vernisáž výstavy Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE. Výstavu zahájil ředitel Západočeské galerie Roman Musil, poté promluvili autoři výstavy Jan Hosnedl a Eva Skořepová. Výstava zahrnuje asi 40 originálů ze sbírky Bohumila Konečného a výstavu Amazona. Podrobnosti o výstavě, odkazy a fotografie naleznete v příloze

Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE - hlavní obrázek

Videoklip k nové písni MALÍŘ BIMBA

(7.10.2021)fotogalerie

Pert Déma Škabrada ze skupin Démophobia a ZNC napsal a nahrál v létě 2021 písničku o Bohumilu Konečném Malíř Bimba. Natáčení klipu proběhlo 12. 9. na Piplově mlýně a v okolí.  Premiéra klipu proběhla na akci KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO v sobotu 2. října 2021. Klip je k vidění zde

Videoklip k nové písni MALÍŘ BIMBA - hlavní obrázek

Pozvánka na slavnostní odhalení pamětní desky a otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(1.9.2021)

Milí přátelé, příznivci malíře a ilustrátora Bohumila Bimby Konečného!
Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného a na víkend do kraje Bohumila Konečného, kde otevřeme novou naučnou stezku!  Akce proběhne v termínu 1. - 3. října.
Podrobnosti v článku ...
 

Pozvánka na slavnostní odhalení pamětní desky a otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného v Plzni

(31.8.2021)

Srdečně zveme na slavnostní odhalení pamětní desky malíře a ilustrátora Bohumila Konečného na jeho rodném domě ve Skrétově ulici 47 v Plzni.
Proběhne v pátek 1. října od 17 hodin.
Poblíž ve studentském bytě v Mánesově ulici vznikaly jeho ilustrace pro Přístav volá J. Foglara, v nedaleké Husově ulici sídlilo nakl. Jan Kobes, které vydávalo první foglarovky.
 

Odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného v Plzni - hlavní obrázek
« 123 » 24