Aktuality
(Strana 14)

Film o B.Konečném se dokončuje

(11.2.2008)

V současné době pracuje režisér a kameraman L.Moulis na dokončení filmu Zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Bude se jednat o cca 45 minutový dokumentární film. Jeho premiéra bude v polovině května v Plzni, bude k dispozici k zakoupení i na DVD. Pokud máte zájem, již teď můžete film objednávat na adrese jan.hosnedl(zavináč)mikulasske.cz (cena bude upřesněna). Ukázku můžete shlédnout zde.

90 let od narození Bimby

(12.1.2008)

V letošním roce (18. dubna 2008) oslavíme nedožité výročí Bimbových 90. narozenin. K této příležitosti vzniká dokumentární film o B.Konečném (autorem je režisér L.Moulis), vydali jsme kalendář s kresbami Bimby. Stále se také snažíme o realizaci výstavy v Praze. Zhodnocení projektu Bimba - zapomenutý malíř B.Konečný naleznete zde, dopis od nám. primátora města Plzně ing. Petra Náhlíka pak zde.

90 let od narození Bimby  - hlavní obrázek

Kalendář Bimby pro rok 2008

(7.1.2008)fotogalerie

Pro rok 2008 jsme připravili kalendář s kresbami Bohumila Konečného z časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Vydali jsme jej pouze vlastním nákladem, jeho cena vychází proto na 270 korun. Pokud byste o něj měli zájem, napište na kontaktní adresu, pošleme Vám jej na dobírku. Náhled kalendáře najdete zde.

Kalendář Bimby pro rok 2008 - hlavní obrázek

Výstava v Kožlanech

(5.10.2007)fotogalerie

Menší výstavu kreseb malíře a ilustrátora Bohumila Konečného můžete vidět v Městském muzeu v Kožlanech od 3. do 31. října 2007. Muzeum je otevřené mimo pondělí vždy od 9 do 16 hodin. Autorkou výstavy je paní Kobyláková z Kožlan.

Výstava v Kožlanech - hlavní obrázek

Ještě jednou ohlasy výstavy BK v Plzni

(28.9.2007)

Výběr ohlasů na proběhlou výstavu z návštěvní knihy naleznete zde. Virtuálního průvodce výstavou pak zde.

Ještě jednou ohlasy výstavy BK v Plzni - hlavní obrázek

Originály B.Konečného v Brně

(27.9.2007)fotogalerie

Na výstavě KDE OBLAKA BÍLÁ PLUJÍ v Moravském zemském muzeu v Brně jsou k vidění originály k foglarovkám od Bohumila Konečného a Gustava Kruma. Výstava je věnována 100. výročí narození spisovatele a organizátora skautského hnutí Jaroslava Foglara, který dnes patří k nejvýznamějším českým autorům dětské literatury 20. století. Kromě řady originálních kreseb, táborových kronik či starých časopisů bude možné zhlédnout i filmy Jestřáb od Bobří řeky a Návraty Rychlých šípů. Součástí výstavy je herna U 13 bobříků, kterou připravilo Dětské muzeum. Výstava je připravena ve spolupráci se Sdružením přátel Jaroslava Foglara. Výstava končí 6. října 2007

Originály B.Konečného v Brně - hlavní obrázek

Naléhavá prosba o pomoc

(18.9.2007)

Výstava Bohumila Konečného v Západočeském muzeu v Plzni měla značný ohlas. Po jejím skončení se měla přesunout do Prahy. Z finančních důvodů (nájem za výstavní prostory cca 160 tisíc za 2 měsíce) jsme ji bohužel museli zrušit. Výstava je však stále připravená. Pokud byste věděli o reprezentativních výstavních prostorách v Praze (pokud možno co největších - v Plzni bylo 400 m2), za které by se nemusely platit statisíce, kontaktujte nás prosím. Další možností je, zda-li by se nenašel generální partner výstavy, který by byl ochoten zaplatit náklady výstavy ve standardní pražské galerii (cca 250 - 300 tisíc korun). Na jaře roku 2008 se bude slavit nedožitých 90 let od narození B.Konečného. Bude hotov film o Bimbovi, uvažuje se o aktualizovaném dotisku knížky T.Pospiszyla. Ochotu zapůjčit originály na výstavu projevilo i nakl. Karla Maye v Bamberku... Pomozte nám prosím ukázat geniální dílo tohoto malíře i v Praze! Děkujeme.

90 let skautingu v Plzni

(18.9.2007)

Na výstavě věnované 90 letům skautingu v Plzni můžete (mimo jiné) vidět i 2 originály Bohumila Konečného z knihy Pod junáckou vlajkou.

Bimbova kresba na plakátu

(18.9.2007)

Pivovarské muzeum v Plzni použilo Bimbovu kresbu z reklamního plakátu pro Plzeňský prazdroj jako hlavní motiv na plakát výstavy "Žena na pivní etiketě".

Bohumil Konečný - malíř se srdcem kovboje

(22.7.2007)

8. dubna 2007 uvedl Český rozhlas Plzeň pořad "Bohumil Konečný - malíř se srdcem kovboje". Jeho záznam naleznete zde.

« 131415 » 19