Aktuality
(Strana 1)

100letý Bimba v tisku

(26.5.2018)

100leté výročí narození Bohumila Konečného připomněla řada článků. Některé z nich naleznete v příloze.

Připojený soubor: Připojený soubor: 100-5+2-27.4.2018.pdf

100letý Bimba v tisku - hlavní obrázek

Výstava Bohumila Konečného v Městském muzeu v Kožlanech

(18.5.2018)

V termínu 1. června až 30. srpna proběhne výstava ilustrací Bohumila Konečného v Městském muzeu v Kožlanech.
 

Připojený soubor: Připojený soubor: kozlany-vystava-2018xx.jpg

Výstava Bohumila Konečného v Městském muzeu v Kožlanech - hlavní obrázek

Bohumil Konečný - 100 let

(19.4.2018)

Bohumil Konečný - Bimba - by se dnes 19. dubna 2018 dožil 100 let. Vzpomínáme!

Bohumil Konečný - 100 let - hlavní obrázek

Dokumentární film BIMBA - PŘÍBĚH ZAPOMENUTÉHO MALÍŘE na ČT ART

(5.4.2018)

Česká televize odvysílá v předvečer 100letého výročí narození malíře a ilustrátora Bohumila Konečného - Bimby 18. 4. 2018 ve 20:20 na programu ČT ART dokumentární film Ladislava Moulise BIMBA - PŘÍBĚH ZAPOMENUTÉHO MALÍŘE. Ve filmu vystupují manželka Bohumila Konečného Eva Konečná, sběratel a znalec díla František Ulč, jsou zde zcela unikátní záběry Bohumila Konečného. Doporučujeme! Ve videoarchivu České televize naleznete zde.

 

Připojený soubor: Připojený soubor: film-bimba-na-ct-art-2018.jpg

Dokumentární film BIMBA - PŘÍBĚH ZAPOMENUTÉHO MALÍŘE na ČT ART - hlavní obrázek

100letý Bimba v časopisu Bobří stopa

(5.4.2018)

V 1. čísle letošní Bobří stopy je obálka a pět stránek věnováno 100letému výročí narození B.Konečného. Naleznete zde informace o připravovaném projektu výstav, rozhovory s malířem Jiřím Filípkem, příbuznými B.Konečného Jiřím G.Konečným a Janou Vébrovou, sběratelem Jaroslavem Holubem a autorem projektu Bohumil Konečný - Bimba, 1918-2018 Janem Hosnedlem. Doporučujeme!

Připojený soubor: Připojený soubor: bs0118_bimba.pdf

100letý Bimba v časopisu Bobří stopa - hlavní obrázek

100 let s Bimbou

(8.2.2018)

V roce 2018 uplyne 100 let od narození malíře a ilustrátora Bohumila Konečného - Bimby. Narodil se v roce 1918 v Plzni. Na tento rok se chystají 4 výstavy v místech, kde Bimba žil a tvořil, vyjde kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného, Česká televize přislíbila znovuuvedení dokumentátního filmu BIMBA - příběh zapomenutého malíře. Máte se rozhodně na co těšit! Podrobnosti naleznete v článku.

Připojený soubor: Připojený soubor: mapka-kopie.jpg

100 let s Bimbou - hlavní obrázek

Praha erotická

(4.12.2017)fotogalerie

Nakladatelství Academia vydalo průvodce Radima Kopáče PRAHA EROTICKÁ. Jedna z kapitol je věnována Octobrianě a Bohumilu Konečnému. Najdete ji v příloze.
Podrobnosti o knize najdete zde.
...

Připojený soubor: Připojený soubor: stranky_z_praha_eroticka.pdf

Praha erotická - hlavní obrázek

Bimba a Tajemství řeky Střely

(1.12.2017)fotogalerie

Bohumil Konečný celý život jezdil na Střelu. Na Piplově mlýně v Borku dokonce poznal svoji budoucí ženu Evu Oppletovou, za války zde nakreslil svou nejznámější kresbu - obálku ze Vpředu s Rychlými šípy. V minulém týdnu vyšla v nakladatelství Starý most kniha Tajemství řeky Střely. Jedna strana je věnována i Bimbovi. Na stránkách nakladatelství se uvádí: "Kniha volně navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Publikace je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska. Popisuje tok řeky od prameny po soutok s Berounkou, historii chatových a trampských osad i jednotlivých památek, například plaského konventu."

Bimba a Tajemství řeky Střely - hlavní obrázek

Rekonstruované a obnovené stránky www.bimba.cz

(25.11.2017)

Internetové stránky www.bimba.cz vznikly v roce 2006 v souvislosti s připravovanou výstavou Bohumila Konečného v Západočeském muzeu v Plzni. Na základě podkladů a představ Jana Hosnedla je připravil tehdejší student gymnázia Kryštof Horn. V roce 2008 byly částečně upraveny pro potřeby výstavy v Obecním domě v Praze. Redaktorem stránek byl po celou dobu Jan Hosnedl. Stránky informovaly o životě a díle Bohumila Konečného, jeho výstavách, bylo na nich zveřejněno zatím cca 150 aktualit.
...
 

Připojený soubor: Připojený soubor: bimba.cz-kopie.jpg

Rekonstruované a obnovené stránky www.bimba.cz - hlavní obrázek

Monografie Ilustrátoři dobrodružství

(13.11.2017)

V nakladatelství Toužimský a Moravec vyšla monografie Vladimíra Prokopa Ilustrátoři dobrodružství. Citujeme: Výpravná celobarevná velkoformátová (240x270 mm) publikace ukazuje na sedmnácti životních příbězích malířů vývoj ilustrace dobrodružných knih od konce 19. století až prakticky do současnosti. Představeni jsou Josef Ulrich, Věnceslav Černý, Stanislav Hudeček, Václav Čutta, Rudolf Komínek, Jan Goth, František Horník, Jiří Wowk, Alois Salač, Zdeněk Burian, Miloš Novák, Václav Junek, Bimba Konečný, Jan Černý-Klatovský, Jaromír Vraštil, Gustav Krum a Karel Toman. Kniha obsahuje přibližně devět set padesát reprodukcí ilustrací, knižních obálek, fotografií a dokumentů a většina byla reprodukována z originálů. Celá kapitola je věnována i Bohumilu Konečnému - Bimbovi. Doporučujeme!

Monografie Ilustrátoři dobrodružství - hlavní obrázek
« 123 » 15