Aktuality
(Strana 1)

Praha erotická

(4.12.2017)fotogalerie

Nakladatelství Academia vydalo průvodce Radima Kopáče PRAHA EROTICKÁ. Jedna z kapitol je věnována Octobrianě a Bohumilu Konečnému. Najdete ji v příloze.
Podrobnosti o knize najdete zde.
...

Připojený soubor: Připojený soubor: stranky_z_praha_eroticka.pdf

Praha erotická - hlavní obrázek

Bimba a Tajemství řeky Střely

(1.12.2017)fotogalerie

Bohumil Konečný celý život jezdil na Střelu. Na Piplově mlýně v Borku dokonce poznal svoji budoucí ženu Evu Oppletovou, za války zde nakreslil svou nejznámější kresbu - obálku ze Vpředu s Rychlými šípy. V minulém týdnu vyšla v nakladatelství Starý most kniha Tajemství řeky Střely. Jedna strana je věnována i Bimbovi. Na stránkách nakladatelství se uvádí: "Kniha volně navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Publikace je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska. Popisuje tok řeky od prameny po soutok s Berounkou, historii chatových a trampských osad i jednotlivých památek, například plaského konventu."

Bimba a Tajemství řeky Střely - hlavní obrázek

Rekonstruované a obnovené stránky www.bimba.cz

(25.11.2017)

Internetové stránky www.bimba.cz vznikly v roce 2006 v souvislosti s připravovanou výstavou Bohumila Konečného v Západočeském muzeu v Plzni. Na základě podkladů a představ Jana Hosnedla je připravil tehdejší student gymnázia Kryštof Horn. V roce 2008 byly částečně upraveny pro potřeby výstavy v Obecním domě v Praze. Redaktorem stránek byl po celou dobu Jan Hosnedl. Stránky informovaly o životě a díle Bohumila Konečného, jeho výstavách, bylo na nich zveřejněno zatím cca 150 aktualit.
...
 

Připojený soubor: Připojený soubor: bimba.cz-kopie.jpg

Rekonstruované a obnovené stránky www.bimba.cz - hlavní obrázek

Monografie Ilustrátoři dobrodružství

(13.11.2017)

V nakladatelství Toužimský a Moravec vyšla monografie Vladimíra Prokopa Ilustrátoři dobrodružství. Citujeme: Výpravná celobarevná velkoformátová (240x270 mm) publikace ukazuje na sedmnácti životních příbězích malířů vývoj ilustrace dobrodružných knih od konce 19. století až prakticky do současnosti. Představeni jsou Josef Ulrich, Věnceslav Černý, Stanislav Hudeček, Václav Čutta, Rudolf Komínek, Jan Goth, František Horník, Jiří Wowk, Alois Salač, Zdeněk Burian, Miloš Novák, Václav Junek, Bimba Konečný, Jan Černý-Klatovský, Jaromír Vraštil, Gustav Krum a Karel Toman. Kniha obsahuje přibližně devět set padesát reprodukcí ilustrací, knižních obálek, fotografií a dokumentů a většina byla reprodukována z originálů. Celá kapitola je věnována i Bohumilu Konečnému - Bimbovi. Doporučujeme!

Monografie Ilustrátoři dobrodružství - hlavní obrázek

Smutná zpráva

(21.5.2017)fotogalerie

Ve čtvrtek 30. března 2017 zemřela ve věku 93 let manželka Bohumila Konečného Eva Konečná. Vzpomínáme s úctou a velkými díky.

Smutná zpráva - hlavní obrázek

Spojeni s Foglarem

(22.4.2017)fotogalerie

Výstava iustrátorů knih Jaroslava Foglara proběhla v prosinci 2016 v knihovně Pedagogické fakulty v Brně. 2 panely byly věnovány také Bohumilu Konečnému (jeden spolupráci s Gustavem Krumem). Na plakát výstavy byla použita Bimbova ilustrace z knihy Pod junáckou vlajkou.

Spojeni s Foglarem - hlavní obrázek

Bimba v monografii Design v českých zemích 1900-2000

(24.1.2017)fotogalerie

Nakladatelství Academia ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze připravilo na konci roku 2016 knihu Design v českých zemích 1900-2000. Publikace představuje na 660 stranách ve dvaceti kapitolách dějiny designu v českých zemích. Dílo představuje vůbec první systematické zhodnocení dějin moderního designu u nás. Podrobnosti o publikaci naleznete zde. V této monografii se objevuje i reprodukce jednoho plakátu Bohumila Konečného s informací o jeho životě a tvorbě. Plakát Bimby i informace o knize přináší i lednové číslo časopisu Reflex (12.1.2017) – viz příloha.

Bimba v monografii Design v českých zemích 1900-2000 - hlavní obrázek

Inspirace Pavla Čecha

(10.1.2017)fotogalerie

Na brněnském Špilberku probíhá do konce února nádherná výstava malíře a ilustrátora Pavla Čecha. Mezi jeho oblíbené malíře patřili Bohumil Konečný a Gustav Krum. Ve svém díle na několika místech „cituje“ ilustraci Stínadel Bimby Konečného a Gustava Kruma. O jeho vztahu k těmto malířům se dozvíme v rozhovoru Iva Fencla s Pavlem Čechem na serveru bohousek.cz "Ivo Fencl: Chtěl byste taky ilustrovat nějakou foglarovku? Pavel Čech: Byly časy, kdy jsem toužil ilustrovat Záhadu hlavolamu. Ivo Fencl: A co Stínadla? Druhý díl? Pavel Čech: Stínadla ani ne. Ty přece udělali už tak krásně pánové Gustav Krum a Bohumil Konečný... "

Inspirace Pavla Čecha - hlavní obrázek

Článek o Bimbovi v časopise Koktejl

(8.1.2017)fotogalerie

V lednovém čísle časopisu Koktejl (2017) je 8 stran o Bohumilu Konečném.

Připojený soubor: Připojený soubor: koktejl1701_cr_bohumil_konecny.pdf

Článek o Bimbovi v časopise Koktejl - hlavní obrázek

Bimba znovu v České televizi

(5.6.2016)

Reportáž Petra Bělíka o Bohumilu Konečném odvysílala Česká televize v pořadu Gejzír. Premiéra proběhla ve čtvrtek 2. června 2016, repríza pak v sobotu 4. června. V reportáži vystupuje Jan Hosnedl (kurátor výstav BK), Tomáš Pospiszyl (publicista - autor katalogu o BK) a historik Jaroslav Čvančara. V reporáži je použito poměrně hodně záběrů z dokumentárního filmu Ladislava Moulise BIMBA - příběh zapomenutého malíře. Celou reporáž naleznete zde.

Bimba znovu v České televizi - hlavní obrázek
« 123 » 14