Blíží se konec výstavy v Mariánské Týnici - pozvánka na komentovanou prohlídku 19.8.

(11.8.2018)

Výstava „Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného“ v Mariánské Týnici se přehoupla do poslední třetiny, končí 19. srpna. Přestože bude pokračovat ještě v Praze (Galerie Villa Pellé, 25. 9. – 30. 10. 2018), v Plzni (Galerie Jiřího Trnky, 5.12. 2018 – 20. 1. 2019) a ve Zlíně (Zámek Zín, květen-červen 2019), doporučujeme navštívit výstavu v Mariánské Týnici. Důvodů je několik...

Připojený soubor: 3-pozvanka-komentovana-prohlidka-19.8.jpg 3-pozvanka-komentovana-prohlidka-19.8.jpg

Na každé výstavě se bude část originálů obměňovat, a tedy je jinde už nevidíte. Je zde k vidění velké množství unikátních archivních dokumentů, navíc řada originálů a dokumentů je zde vázána na kraj severního Plzeňska, který Bimba miloval a kde trávil řadu času. V neposlední řadě stojí za návštěvu samotné Muzeum a galerie severního Plzeňska – nachází se v prostředí bývalého proboštství cisterciáckého kláštera v Plasích v Mariánském Týnci s nádhernou barokní Santiniho architekturou. Návštěvu výstavy je vhodné spojit s návštěvou expozic Mariánské Týnice či expozic blízkých Plas, nebo Kožlan, kde probíhá v současné době také menší výstava Bohumila Konečného v Městském muzeu.
Pro velký zájem jsme se rozhodli zakončit výstavu „Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného“ (třetí) komentovanou prohlídkou kurátora Jana Hosnedla v poslední den výstavy – v neděli 19. srpna od 16 hodin. Výstava končí stejný den v 18 hodin. Srdečně Vás zveme!