Komentovaná prohlídka výstavy

(19.7.2018)

V úterý 31. července 2018 od 15 hodin proběhne v Mariánské Týnici komentovaná prohlídka výstavy Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Výstava byla zahájena vernisáží za velmi vysokého zájmu veřejnosti 13. června, potrvá až do 19. srpna a je ideálním cílem prázdninových výletů.

Připojený soubor: 103-pozvanka-bimba-komentovana-prohlidka-31.7.-kopie.jpg 103-pozvanka-bimba-komentovana-prohlidka-31.7.-kopie.jpg

Na výstavě je k vidění přes 150 originálních ilustrací, kreseb a maleb plzeňského rodáka Bohumila Konečného-Bimby, který na severní Plzeňsko celý život jezdil na Střelu a poslední léta života strávil v Kožlanech. Bimba Konečný byl mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů. Jeho kariéru velmi poznamenala aféra s komiksovou hrdinkou Amazonou - Octobrianou. Originály ze všech období jeho života, včetně originálních obálek z foglarovek, Batličkových knížek, Mladých hlasatelů či Humoristických listů a nejrůznějších dokumentů jsou na výstavě k vidění.
Komentovanou prohlídku proběhne od 15 hodin s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Jan Hosnedl představí řadu nikdy nevystavených originálů a dokumentů i jeho vztah a vazby k severnímu Plzeňsku. K vidění je např. unikátní korespondence s Jaroslavem Foglarem ze Střely zachycující vznik nejslavnější obálky Bohumila Konečného – Rychlé šípy ve Stínadlech, k vidění je zde i dvojice obrazů zachycující koupající se dívky na Liblíně s liblínským mostem a řada dalších krásných originálů.
K výstavě vznikla i stejnojmenná kniha Jana Hosnedl ŽENY A DOBRODRUŽSTVÍ BOHUMILA KONEČNÉHO. Vázaná kniha na 184 stránkách přináší životopisný text, jeho bibliografii a zejména kvalitní reprodukce s průřezem jeho díla. Je k dostání na výstavě. Kniha vyšla s podporou města Plzně a Plzeňského kraje.
Srdečně zveme na komentovanou prohlídku i na výstavu!