Rekonstruované a obnovené stránky www.bimba.cz

(25.11.2017)

Internetové stránky www.bimba.cz vznikly v roce 2006 v souvislosti s připravovanou výstavou Bohumila Konečného v Západočeském muzeu v Plzni. Na základě podkladů a představ Jana Hosnedla je připravil tehdejší student gymnázia Kryštof Horn. V roce 2008 byly částečně upraveny pro potřeby výstavy v Obecním domě v Praze. Redaktorem stránek byl po celou dobu Jan Hosnedl. Stránky informovaly o životě a díle Bohumila Konečného, jeho výstavách, bylo na nich zveřejněno zatím cca 150 aktualit.
...
 

Připojený soubor: bimba.cz-kopie.jpg bimba.cz-kopie.jpg

Stránky www.bimba.cz byly v roce 2017 zařazeny i do projektu http://www.webarchiv.cz jakožto kvalitní internetový zdroj. Zde také můžete sledovat jejich vývoj i vidět jejich historickou podobu.
Za 10 let jejich existence bohužel morálně zastaraly a proto jsme se rozhodli (v souvislosti s blížícím se výročím 100 let od narození B.Konečného) k jejich celkové revizi, rekonstrukci a obnově. Tu provedl Václav Loužil ze společnosti http://www.vikadesign.cz na základě podkladů a připomínek Jana Hosnedla. Děkujeme!
Stránky budou nadále přinášet aktuální informace o životě a díle Bohumila Konečného - Bimby a také o plánovaných výstavách, které se v roce 2018 uskuteční.
Doufáme, že se Vám budou líbit!

Rekonstrukce mohla proběhnout díky finanční podpoře statutárního města Plzeň, Plzeňského kraje a Asociace středoškolských klubů - děkujeme!